HAKKIMIZDA

Savaş ÖZMERİÇ / ERPUZMANI.com sitesi kurucusu, Mesleki Eğitim alanında çalışıyor.
Ahmet TOPRAK / Grafik, Tasarım, Fotoğraf, Sinema
Fatih KEÇECİ / Endüstri Mühendisi, ERP Uygulama Danışmanı, Üretim Planlama
Salih TOPRAK / İstatistik, Veritabanı, Veri madenciliği, Analiz ve Raporlama, PHP, Mysql, Javascript, Web Yazılım
Ali Rıza K. / Marka İletişim, Marka Yönetimi

Savaş Özmeriç Kimdir:

Çalışma hayatına 1992 yılında imalat sektöründe “Üretim Planlama” alanında başladı.
İlk işinde “Atölye zihniyeti ile çalışan fabrika nasıl büyük bir kurum olur.” cümlesini yaşayarak öğrendi.
Daha sonra farklı sektörlerde çalışma imkanı buldu. Çanakkale ve Bursa’da başlayan iş hayatı yolculuğu Konya’da devam etti.

Tüm enerjsini çalışma hayatının daha kaliteli ve ahlaklı olması için harcamaktadır, ahilik geleneğinin iyi anlaşılması durumda kendimize ait yeni yönetim anlayışları geliştirebileceğimizi düşünmektedir. Üzerinde çalıştığı Anadolu Yönetim Sistemi (A Yönetim Sistemi) bu inancının en önemli göstergesidir.

Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP), Mesleki Eğitim ve Rehberlik alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Ahmet Toprak Kimdir:
2006 Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezun oldu.
Çalışma hayatına Trabzon merkezli bir reklam ajansında grafiker olarak başladı.
Bir süre sonra çalışmalarını aynı zamanda kurucu ortağı olduğu faaliyet alanı Bilişim, Teknoloji ve Tanıtım Hizmetleri olan işletme bünyesine taşıdı.
İlerleyen yıllar içinde yalnızca kendi adıyla birkaç büyük işletmenin marka, kurumsal kimlik ve görsel tanıtım direktörlüğünü üstlendi.
1999 yılından beri sürdürdüğü görsel tasarım ve fotoğrafçılık çalışmalarını şu sıralar film tekniği eğitim ve danışmanlığı, sinematografi, post prodüksiyon, özel reklam ve fotoğraf ve film çekimleri üzerine yoğunlaştırmış durumdadır.

Ali Rıza K. Kimdir:

2003 yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesinde başladığı Reklam, Halkla İlişkiler, Pazarlama İletişimi ve Marka Yönetimi eğitimini 2007 yılında tamamladı.
Dört yıllık eğitiminin içinde çeşitli şirketlerde yönetici asisanlığı ve Türkiye’nin önde gelen ajanslarında juniorlık yaparak kariyerini yönlendirdi.
Büyük bir bilişim şirketinde Marka İletişim Uzman olarak çalıştı.
Şimdi bağımsız olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Ayrıca Erp Uzmanı sitesinin Marka ve İletişim bölümü sorumluluğunu yürütüyor. Kendisine iş hayatında başarılar diliyoruz. Marka ve İletişim konusunda ki kendine has çözümlerle size hizmet vermekten onur duyar.

Salih Toprak Kimdir;

Bilgisayar ilgisi orta okul yıllarında “her kablonun yeri belli, sonrasında muhtemelen tv gibi düğmesine basmak kalıyor” felsefesi ile başladı. Bilgisayarlarla ilişkisi ilk olarak ağ kurulumu ve donanımla oldu. Daha sonra yeni öğrenmeye başladığı ingilizcesi ile IRC sunucularındadaki yazılım kanallarında soru sorarak, yanıtlarını bildiği sorular hakkında fikir vererek vakit geçirmeye başladı. Lise yıllarında bazı firmaların web sitelerini tasarladı. İlk web yazılımı ücretsiz eğitim veren bir kurs için; öğrenci devamsızlık, deneme sınavı takibi, ay sonu veli raporlamaları gibi sonuçlar veren bir projeydi. 2005 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İstatistik bölümüne başlamasıyla veritabanı, veri madenciliği, analiz ve raporlama, istatistiksel süreç kontrolü konularına yöneldi. Üniversite boyunca Esogü Öğrenci Platformu, Açık öğretim kursları için dersane yazılımı, bitirme tezi olarak Akademik Bilişim Konferanslarında sunulan Web Tabanlı Akademik Anket Hazırlama, baskı ve değerlendirme sistemi gibi projeler geliştirdi. Şu anda özel bir firmada mağazalarının süreçlerini hızlandırıcı çözümler geliştirmek üzere çalışıyor. Ayrıca bir bilgisayar kursunda PHP, Mysql, Javascript ile Web yazılım uzmanlığı, ileri Office gibi eğitimler veriyor. Sessiz yerlere yürüyüş, enstrumanlar, bisiklet ve misafir ağırlamak hobileri arasında.

Fatih Keçeci Kimdir:

Selçuk Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini bitirdikten sonra Konya Organize Sanayi (KOS) bölgesinde iş hayatına başladı. İlk iş olarak seri üretim yapan tekstil firmasının bant sistemini geliştirerek kalite artışını sağladı. Tekstil sektörünün zor dönem geçirmesi ve işletmenin küçülmesi sonucu başka bir firmaya transfer oldu. İkinci işi kara düzen çalışan cıvata firmasıydı. Bu işletmede öncelikli olarak makine yerleşim planlaması ile dar gelen alanı maksimum kullanılır hale getirdi. Çalışma ortamının iyileştirilmesi ve doğru yönetilmesi doğrultusunda çalışmalar yaptı. Kısa sürede eldeki imkanlar ölçüsünde işletmeyi çalışır bir organizma haline getirdi. Üniversite yıllarından gelen yazılım merakı onu uygulayacağı ERP yazılımının mutfağına girmesine neden oldu. Böylece askere gidene kadar bilişim sektöründe hem proje yazılımı geliştiren ekibe danışmanlık yaptı hem de yazılımın uygulamasında bulundu.

Askerlik dönüşü tekrar uygulama alanına döndü. Büyük bir plastik firmasında yönetici olarak çalıştı. Plastik firmasında ki başarılı çalışmaları sonucu büyük takdir topladı.Metal sanayisinin güçlü firmasına birikimini akdardı.

Yeni dönemde Konya’nın unlu mamüller üretiminde en önde gelen firmasında kariyerine devam etmektedir.

 

Dört konuyu önemsiyoruz;

  • İş yönetim yazılımları almak isteyen işletmelere gerekli danışmanlığı yapmak,
  • Kurumsal Kaynak Planlaması yazılımı üreten şirketleri hedef kitleleriyle buluşturmak,
  • ERP sistemlerinin her hangi bir alanında çalışanların tecrübe paylaşımını sağlamak,
  • BT konusunda kendini geliştirmek isteyenlere ve öğrencilere mesleki rehberlik hizmeti vermek.

ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması) sadece bir yazılım grubu adı değildir. Bir bakış açısını temsil eder. İşletmeler bu bakış açısını kazanmadıkça en mükemmel yazılımları kullansalarda ideal bir yönetim anlayışına yaklaşamazlar.

ERPUZMANI.com sitesinin Farkı

Sitemizin en önemli farkı İnternette tarandığında kolay bulunabilecek, “ERP” konusunda kuru bilgiler ve reklam metinleri yerine sıcak yaşanmış gerçek bilgileri paylaşmaktır. Bizce bu sıcak anlatım kişiyi daha kolay yetiştirir, sohbet havasında en ciddi konuları anlatabilme becerisi bizce sitemiz için özel bir durumdur. Tabii ki diğer bilgiler de önemli, fakat o bilgileri bulabileceğiniz yeterince kaynak var. Biz farklı olana talibiz ve ancak farklı olanlar değişimi getirebilir.

Çalışma hayatında kaliteyi önceleyen; işveren, yönetici, işçi sayısının artmasıyla işletmelerde kurumsallaşmanın ilk adımı atılmış olacak.

ERP yazılımı kullanıcı ve üreticilerinin buluşma noktası olmaya adayız.

ERPUZMANI.com sitesi, kurumsal çalışma ortamında işveren ve çalışan kalitesini yükseltme gayesiyle çıktığı yolculukta emin adımlarla ilerliyor. Kaliteyi artırıcı, kurumsallaşmayı kolaylaştırıcı yazılım tanıma ve tanıtma faaliyetlerini sürdürüyoruz.

Mesleki Eğitim ve Rehberlik faaliyetlerimiz devam ediyor. En önemlisi kendi geçmişimize yaslanan bize uygun yönetim anlayışını geliştirme çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Enjoy this blog? Please spread the word :)