LİDERLİK ÖZELLİKLERİ

Please follow and like us:

Karabiga'da deniz bayramından bir görüntü. Yağlı direkte yürüyerek bayrağı almak gerekiyor.1-Ekibindeki hiçbir personeli azarlama, olaylara problem-çözüm merkezli yaklaş

2-Takımındaki her personel ile günde en az iki kez görüş. Biri iş hakkında olsun, diğeri personelinin iş harici hayatını merkeze alsın. Ekip üyenin evinde, ailesinde bir sorun varsa bu istemese de işine yansır .

3-Müşterilerinin ve çalışanlarının iyi günlerinde (Düğün,doğum,nişan,sünnet…) ve kötü günlerinde (Cenaze, hastalık…) yanında ol.

4-Müşterilerinden gelen ekip,kurum,ürün şikayetlerinde tamamen onlara hak ver. Müşterinin kızgınlık anında asla karşılık verme. Bu tip durumlarda sabırlı davranılırsa müşteri hatalıysa özür dileyecektir. Siz hatalıysanız müşterinin hatırı kırılmadan problem çözülmüş olacak.

5-Müşterilerimizin sadece üst düzey yetkililerini değil de tüm personeli; çaycısı, kuryesi, hizmetlisi, işçisi, idari personeli… önemsenirse o kurum ile ilişkiler daha mükemmel olacaktır. Özellikle kendi personelimize de aynı şekilde yaklaşmalıyız. Huzurlu bir çalışma ortamı ve takım ruhu böyle oluşur.

6-Yüksek performans için güvenli iş ortamı gereklidir. İş güvenliğini iki şekilde algılayabiliriz; iş ortamının güvenliği ve iş güvencesinin sürekliliği. Her iki durumda da kişi kaygılı olacaktır. Firma kültürünün oluşması, çalışan sadakati için tatmin edici ücret verilmeli ve işten çıkarılma korkusu olmamalıdır.

Etiket(ler): .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın