BURSA’DA ERP PROJE UZMANI ARAYANLAR

Please follow and like us:

ikLiseyi Deniz Lisesinde ve Yalova Lisesinde okudum. 1998 yılında Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Askeri lisede (2 yıl) ve ünversitede (6 yıl) okuduğumuz derslerin tamamı İngilizce olduğu için ileri seviyede İngilizce biliyorum.

Mezun olduktan sonra, askerlik dönemi hariç 4 firmada 11 yıl kesintisiz çalıştım. İş hayatımın büyük bir kısmı ERP, kalan kısmı ise Finans, Üretim Planlama, İmalat, Süreç Yönetimi konularında çalışmakla geçti.

Bildiğim ERP programları öğrenme sırasıyla; Logo (1 yıl), Scala (2 yıl), Canias (1 yıl), MS Axapta (2 yıl) ve MS Navision (5 yıl) programlarıdır. Bu programların hepsinin kurulumunda gerek danışman gerekse proje müdürü olarak görev aldım.

Meslek hayatım boyunca yaklaşık 20 ERP projesinde görev aldım. Bu projelerin 4’ü yabancı ortaklı şirketlerdi. Bu şirketlerde yurtdışından gelen danışman ve yönetici ekibine destek verdim. Yaptığım en önemli projeler Ten Çamaşır Sanayi ve TEB Arval Filo Araç Kiralama ERP Projeleridir.

ERP dışında ise: Servus Bilgisayar’da çalışırken 6 ay boyunca Şirket İçi İş ve Destek Süreçlerinin Çıkarılması projesini yaptım. İnsan Kaynakları Departmanına Visual Basic yazılımını kullanarak Personel İzin Takip Programı, Muhasebe & Mali İşler Departmanına Excel Makro yazılımını kullanarak Demirbaş Takip Programı hazırladım. Vanasan’da çalışırken Üretim Planlamanın Malzeme İhtiyaç Planlama ayağını ben gerçekleştirdim. Ayrıca, Vanasan firmasında, üretimin iyileştirilmesi ve verimin artırılması hedefiyle Zaman Etüdü projesini gerçekleştirdim. Servus’taki çalışmamın son 6 aylık döneminde terfi ettim. Finansal Kontrol Müdürü olarak Yönetim Kuruluna bütçe, rapor ve finansal tabloları ben hazırlayıp sundum. Ten Çamaşır Sanayi MS Navision ERP projesinde Üretimin tüm aşamaları hakkında bilgi edindim. Üretim Planını programda hazırlayıp, kontrol için Üretim Birimine teslim ediyordum.

Evlilik dolayısıyla Bursa’ya taşındım. Yeteneklerimi kullanacağım bir işletmede çalışmayı düşünüyorum.
ŞEHİR:BURSA
BÖLÜM:ERP, ÜRETİM, FİNANS, PROJE, MÜHENDİSLİK

COURSE :
MS Axapta General Training and Localization Bilge Adam 2006
MS Navision The New Turkish Lira & Accounting of Inflation Microsoft Turkey 2004
MS Navision Localization Microsoft Turkey 2003
MS Navision Advanced Design Microsoft Turkey 2003
MS Navision Base Design Microsoft Turkey 2003
MS Navision Jobs & Resources Microsoft Turkey 2003
MS Navision Fixed Assets Microsoft Turkey 2003
MS Navision Finance Microsoft Turkey 2003
Canias ERP Training IAS 2002
Customer Relationship Training Servus Corporation 2001
Training of Trainer Servus Corporation 2001

LANGUAGE :

English : Speaking & Listening / Very Good
Writing & Reading / Excellent

COMPUTER KNOWLEDGE :
MS Word, MS Excel, MS Access, MS Powerpoint, MS SQL, Prodstar, MS Visio, MS Project, Pascal, Visual Basic, MS Outlook, Seagate Crystal Reports, ERP Software (LogoKlasik(LKS), Scala, Canias, MS Navision, MS Axapta)

MEHMET İHSAN ARSLAN
e-mail : mihsanarslan@hotmail.com

Etiket(ler): .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın