HEDEF KİTLEMİZ -1- : ŞİRKET LİDERLERİ

Please follow and like us:

ERPUZMANI.com sitesi aldığı geri bildirimlerle doğru yolda ilerlediğini görebiliyor. Bu heyecanla daha büyük hedeflerle karşınızda olmaktan onur duyuyoruz.

Özellikle bu yola çıkarken üç kesimi hedeflemiştik bugün aldığımız dönütlere baktığımızda üç kesime de bir şekilde ulaştığımızı görüyoruz. Yeni süreçte umudumuz hedef yelpazemizi daha da genişleterek farklı kesimlere de hizmet verebilmektir.

İlk hedefimiz işletmelerini yeni zamanın şartlarına göre geliştirmek isteyen şirket liderleriydi. Belli bir düzeyde hedef kitlemize ulaştık.

“ERP” kelimesi bazen sınırlamalarda oluşturuyor.

İlk kısıtlama; bu üç harf ülkemizde bir yazılım markasıymış gibi kullanıldığı için ayrıca büyük bütçe ve şirket çağrışımı yaptığından dolayı orta ve küçük işletmeler konuya yeterince ilgi duymuyor. Bu noktada belki de “KKP” harflerinin kullanılması daha iyi olacaktır. “KKP” yani Kurumsal Kaynak Planlaması; işletmenin boyutları ne olursa olsun, kurumsal bir kimlik oluşturabilir ve kaynaklarını verimli kullanabilir.

İkinci kısıtlama ise bu konuların sadece işletmenin dar bir grubunu ilgilendirdiği yaklaşımıdır. Kurumsallaşma tüm birim yöneticilerinin ve çalışanlarının önemsemesi gereken konudur.

Yeni dönemde tüm işletme liderlerine ulaşmak en büyük arzumuz. Bize ulaşan bazı yöneticilerin bıraktığı öğretici notları ilginize sunuyoruz:

“Turnike imalatı yapan bir firmada üretim müdürüyüm. erp sistemini tesis etmek için ekip kurarak çalışmalarımıza başladık. firma seçimi aşamasındayız. erp hakkında her türlü kaynağa ulaşmak istiyoruz.”

“Ben Y, Endüstri mühendisiyim ve üretim planlama, sistem kurulumu ve dolayısıyla kaçınılmaz olan ERP’yi yol haritam olarak belirledim. Bu konuda kendimi en iyi şekilde geliştirmeye çalışıyorum, gerek ilgili kurslar, seminerleri, meslektaşlarımla söyleşilerimizle… Bizzat çalıştığım firmada sistemin tüm zorluklarıyla yüzleşme imkanım oluyor. Şu an kullandığımız sistem adı pek duyulmuş ve fazla kaliteli bir sistem değil maalesef. Eğer program satın alınma aşamasında ben bulunmuş olsaydım şu an çok farklı olacağına inanıyorum. Kaliteli bir iş arkadaşıyla çalışmak sizi her zaman daha ileri götürür yaklaşımıyla. EN UYGUN yazılımın seçilmesinin ne kadar önemli olduğunun yaşayarak öğrenmiş oluyorsunuz:) Kısaca kaliteli ERP yazılımı!”

“BURSA’DA KURUMSAL BİR FİRMADA KALİTE VE METOD SORUMLUSU OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM, BU BİLGİ PLATFORMUNU TAKİP EDİYOR VE BU PLATFORMDA OLACAK HER YENİLİK HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM.”

“Merhaba Arkadaşlar Ben yerel bir perakende firmasında Genel Koordinatörlük yapıyorum. ERP konusunda daha çok bilgi ve ilgi sahibi olmak için bu site ve grubu takip ediyorum. Saygılarımla…

“Merhaba, Ben Endüstri mühendisiyim. Polistren hammaddesiyle çeşitli sektörlere ürün üreten bir firmada çalışıyorum. ERP konusuyla yakından ilgiliyim.”

“ERP program arıyorum, araştırıyorum.”

“ X Elektronik.Müh. Şirketimize barkod sistemini kuruyorum.”

“Antalya da bulunan bir firmada ERP’ye geçiş süreci başlattık. Şu anda arama tarama noktasındayız. X A.Ş. İç Denetim Uzmanı.”

Etiket(ler): .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın