Anadolu KKP (ERP) Uygulamaları

Please follow and like us:

Anadolu gelişen sanayisi ile göz dolduruyor, Konya’ya 4.Organize Sanayi Bölgesi kurulmak üzere; fakat Konya çoğu anadolu şehri gibi kurumsallaşma yolunda sanayi bölgesi kuruluşunda gösterdiği performansı gösteremiyor. Bunun pek çok sebebi var, sitemizde bu problemleri anlatmaya çalışıyoruz. ERPUZMANI.com adresi kurumsallaşma fikriyatının kılcal damarlarında dolaşarak bu topraklara ait cümleler kurmaya çalışıyor. Örnek olarak Anadolu Yönetim Sistemi bakış açısını anlattığımız makalemizi verebiliriz.

Anadolu özelinden Türkiye’ye ve Dünya’ya kurumsallaşmayla ilgili düşüncelerimizi anlatma derdindeyiz. Kurumsallaşmanın günümüzde öncüsü gözüken batılı şirketlerde bizden çok şey öğrenebilir; çünkü yeterince anlatamamış olsakta on üçüncü yüzyılda kurumsal hale gelmiş müthiş bir iş yaşamı kültürümüz var. Teknoloji anlamında gelişmekte olan ülkelerde bizden çok şey öğrenebilir. Suriye’de, Irak’ta, Ürdün’de, Azerbeycan’da, Kazakistan’da, Fas’ta, Cezayir’de, Yemen’de, Sudan’da kurumsallaşma çalışması başlatan bir şirketi biz daha kolay anlayabiliriz. Kısacası bu coğrafya matematiksel konum olarak anadoluyu nasıl kıtaların ortasına yerleştirmişse her türlü paylaşım içinde köprü olması fırsatı sunmaktadır. Bize düşen imkanlarımızı tanımak ve bunları maksimum seviyede kullanabilmektir.

Kurumsallaşma çok zorlu ve uzun bir süreçtir. Bu süreç bilinçli olarak başlatılmaz ve doğru yönetilmezse yol kazası kaçınılmazdır.

ERP Projesinin Uygulanmasında Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri

Yönetimden Kaynaklanan Problemler
İşletme Proje Ekibinden ve Personelden Kaynaklanan Problemler
Danışmanlardan Kaynaklanan Problemler
Proje Üreticisinden Kaynaklanan Problemler
Çözüm Önerileri ve Başarı Faktörleri

Problemleri yukarıda verdiğimiz başlıklar altında toplayarak A’dan Z’ye ERP başlıklı araştırma yazımızın üçüncü bölümünde yazdık.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın