ERP KOMİTESİ

Please follow and like us:
ERPUZMANI.com sitesi kurulduğu ilk günden itibaren bu gibi organizasyonlar oluşması için çalışmış ve bu konuda çalışmalar yapanları desteklemiştir. Sektörün gelişmesi ve ortak hareket kabiliyeti kazanması adına ERP Komitesini destekliyoruz.

BASIN BÜLTENİ

ERP Komitesi, Akademisyen, Yönetim Danışmanı ve ERP kullanıcısı üyeleriyle birlikte sektörü geliştirerek, bu alandaki uygulamaları yaygınlaştırmayı hedefliyor.

ERP Komitesi, ülkemizin operasyonel etkinlik ve verimlilik hedeflenen ERP projelerinde başarıya ulaşılabilmesi için akademisyen, yönetim danışmanı ve ERP kullanıcısı olan komite üyelerinin yazılım geliştirme platformları, büyük ölçekli iş uygulamaları, veri analizi, karar destek sistemleri, kaynak planlama ve optimizasyon gibi konulardaki ileri seviyedeki uzmanlıklarını ve tecrübelerini, ERP uygulamalarının kullanımına geçecek ticaret, sanayi ve hizmet kurumlarının istifadesine sunduğu bir platform oluşturmak amacıyla kuruldu.

ERP Komitesi Türkiye’deki ERP kullanıcıları, akademisyenler, yönetim danışmanları, stratejistlerin yanı sıra ticaret, sanayi ve hizmet sektöründeki kuruluşlar ile İş Uygulamaları sektöründe faaliyet gösteren firma ve organizasyonlar arasında bir iletişim merkezi olmayı amaçlayan marka bağımsız bir organizasyondur. ERP Üreticileri ile birlikte sektörü geliştirerek, bu alandaki uygulamaların kullanımlarını artırmayı hedefleyen ERP Komitesi, 13 Şubat 2012 tarihinde kuruldu ve 1.200’den fazla bireysel ve kurumsal üyesi var. Detaylı bilgi için komite resmi web sitesi: www.erpcommittee.org

7 Temmuz’da İstanbul’da yapılan Networking buluşmasında, ERP kullananan ve geçmeyi hedefleyen firmaların temsilcileri, yönetim danışmanları, bilgi işlem profesyonelleri, ERP Danışmanları, akademisyenler, medya temsilciler, ERP üreticileri ve hizmet sağlayıcıları, Misafir konuşmacı Oğuz Değirmencioğlu, Toplantı Moderatörü IT Advisor Genel Yayın Yönetmeni İlkay Zaman, ve ERP Komitesi Koordinatörü M. Göker SARP yer aldı. Etkinlikte, İş Uygulamalar ve yerel Pazar hakkında fikir alışverisi ve geliştirecek işbirlikleri üzerinde duruldu. Networking buluşmaları İstanbul dışındaki şehirlerde de devam ediyor olacak.

Erp Komitesinin düzenlediği diğer bir etkinlik olan 7 Mayıs tarihindeki ERP Üreticileri ve hizmet sağlayıcıları toplantısı’nda, Logo Business Solutions İcra Kurulu Üyesi Uğur Nuri Sipahi, ABAS Türkiye Genel Müdürü Burhan Oralp, ETG Consulting Yönetici Ortağı Arslan Güler, AKDATASOFT Genel Müdürü Hakan Akalın, Uyumsoft Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Şahin, Workcube Başkan Yardımcısı Özlem Turhan, Misafir Konuşmacı SAP Eski Genel Müdürü Cem Yeker, SET Yazılım Genel Müdürü Ahmet Akşit, elsys CEO Savaş Komban, IAS Türkiye Genel Müdürü Behiç Ferhatoğlu, IAS Yazılım Genel Müdürü Hakan Özkara, Toplantı Moderatörü Bthaber Genel Yayın Yönetmeni Fatih Sarı ve ERP Komitesi Koordinatörü M. Göker SARP yer aldı. Toplantıda yerel İş Uygulamaları Pazarını geliştirecek ortak projeler üzerinde duruldu ve konuşuldu. ERP Üreticileri ile birlikte yapılan toplantılar belirli periyotlarda devam ediyor olacak.

ERP İçin Farkındalık Yaratma ve Bilgilendirme Kampanyası
Türkiye’de Dünya standartlarında Operasyonel düzen ve verimlilik kazanımı için ERP Komitesi  farkındalık ve bilgilendirme kampanyası başlattı.Bu kampanya ve hareket için ERP Kullanıcıları, Akademisyenler, BT Basını ve Dijital platformlar elele verdi.
Kampanya 3 adımdan oluşuyor:
İlk adım için ERP kullanıcısı firmalardaki orta ve üst düzey yöneticilerle bireysel ve kurumsal poster çalışmaları başlatıldı. Çalışmalarda kullanılan ERP’nin yaygınlaştırma mesajlarını kampanyanın gönüllü katılımcıları kendileri belirliyorlar. Bu şekilde hazırlanan poster & bannerları dijital ve sosyal platformlar, Medya ve Komite Resmi Web Sitesinden takip edebileceksiniz.
İkinci adımda Akademisyenler ve Yönetim Danışmanları tarafından İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir Konya ve Gaziantep illerinde “ ERP Nedir? Ve İşletmelerin ERP ihtiyacı “ Seminerleri düzenleniyor olacak.
Üçüncü adımda yine ERP’nin yaygınlaştırılması amacıyla TV’de yayınlanacak olan reklam filmleri çekilmesi planlanıyor.
Hazırlanan posterlerdeki kullanılan mesajlar içinden oylama yoluyla berlirlenecek olanları, bilinçlendirme ve farkındalık yaratmak için çekilecek olan TV Reklam filminde ve bilgilendirme seminerlerinin tanıtımında kullanılacak.
Bu kampanya ve hareket,  toplumda ERP bilincini yerleştirmek ve artırmak amacıyla başlatıldı.
Hedeflenen Projeler
ERP Komitesi, ülkemizin ihtiyaç duyulan operasyonel verimlilik , mükemmellik hedefleyen projelerin başarıya ulaşabilmesi için çalışıyor. Akademisyen, yönetim danışmanı ve ERP Kullanıcısı Komite üyelerinin yazılım geliştirme platformları, büyük ölçekli iş uygulamaları, veri analizi, karar destek sistemleri, kaynak planlama ve optimizasyon gibi ileri seviyedeki uzmanlıklarını ve tecrübelerini, ERP uygulamalarının kullanımına geçecek ticaret, sanayi ve hizmet kurumlarının istifadesine sunma isteği taşıyor.

Komite, bu faaliyetlerine etkin bir şekilde katılacak yerel ERP Pazarında faaliyet gösteren tüm yazılım firmalarını, akademisyenleri, ERP kullanıcısı firmaları, yönetim danışmanlarını, organizasyonel yapısı içerisinde bir araya gelmeye ve Farkındalık Yaratma Kampanyasını izlemeye, Kampanyada kullanılan ERP kullanımına yönelik mesajları değerlendirmeye davet ediyor.

Daha fazla bilgi: www.erpcommittee.org

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın