ETKİNLİKLER

Mesleki Eğitim içerikli düzenlediğimiz veya elimize ulaşan tüm etkinlikleri bu sayfada yayımlıyoruz.

ERPUZMANI.com sitesi olarak kurumsallaşmayı ve mesleki rehberliği önemsiyoruz.

Derdimiz; kaliteli ve ahlaklı işçi, yönetici, işverenlerin çoğalması ve dünya çapında kurumsallaşmış markasını güvenle göğsünde taşıyan  şirketler oluşturmak.

Etkinlikler hakkında anlık bilgi almak için mail grubumuza üye olabilirsiniz: ERPUZMANI GRUBU/

ERPUZMANI kopya

ETKİNLİKLER için 16 cevap

 1. EDİTÖR diyorki:

  Erp Komitesinin etkinliklerini takipçilerimize tavsiye ediyoruz:

  http://erpcommittee.blogspot.com/p/erp-networking-gunler-erp-networking.html

 2. Dokuz Eylül, Ekonomi ve Yasar Üniversitesi Öğrencileri ERP Sektörüne İlk Adımı CANIAS ERP İle Atıyor... diyorki:

  IAS’nin üniversitelerle yaptığı iş birliği çerçevesinde, İzmir’in en önemli üniversitelerinden olan Dokuz Eylül, Ekonomi ve Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümlerinde ERP ( Kurumsal Kaynak Planlama ) dersleri CANIAS ERP üzerinden veriliyor.

  IAS, Endüstri Mühendisliği öğrencilerinin profesyonel hayat ile tanışmadan önce tüm iş süreçlerini uygulamalı olarak CANIAS ERP üzerinden çalışmalarına olanak sağlıyor. Sistem üzerinden uygulamalı olarak verilen eğitimlerde öğrenciler, programı canlı olarak kullanarak kendilerini test etme sansına sahip oluyorlar. Yapılan iş birliği çerçevesinde 4. sınıf öğrencilerine IAS’nin yürüttüğü ERP projelerinde staj imkanı da sağlanıyor.

  Konuyla ilgili basın bülteni ve görselini ekte bulabilirsiniz.

  İlginiz ve desteğiniz için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

  Saygılarımla

  Zeynep AYKAÇ

  Reklam ve Halkla İlişkiler Uzmanı

 3. SAP ile işbirliği yaptığı 'Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP)' alanında açtığı İngilizce İşletme Yüksek Lisans Programı diyorki:

  İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, SAP ile işbirliği yaptığı ‘Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP)’ alanında açtığı İngilizce İşletme Yüksek Lisans Programı’nda teoriyle pratiği birleştiren bir eğitim yaklaşımı benimseyecek
  Eylem AKTAY eylem.aktay@sabah.com.tr

  Günümüzde kurumsal kaynak planlaması (ERP) uygulamalarının ön plana çıkması ve özellikle büyük şirketlerin yanı sıra diğer şirket ve kurumların da bu alanda yatırım yapıyor olması uzman ihtiyacını da ortaya çıkardı. Bu ihtiyaçtan yola çıkan Kemerburgaz Üniversitesi, ERP alanında açtığı işletme yüksek lisans programı da MBA programına entegre edilmiş SAP sertifika eğitimlerinden oluşuyor. İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Doç Dr. Güner Gürsoy, böylece sektörel ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte, hem ERP yöneticilik yetkinliklerine hem de SAP uygulamalarına hâkim uzmanlar yetiştirilmesinin mümkün olacağını söylüyor. Programa İngilizce işletme yüksek lisans programı olması nedeniyle lisans diploması sahibi olan herkes başvurabiliyor. “Bu program, özellikle kurumsal kaynak planlaması (ERP) konusunda çalışmakta olan veya bu alanda kariyer edinmek isteyen kişilere ayrıcalıklı bir imkân sunuyor” diyen Gürsoy, halen bu alanda çalışanların programa katılarak ERP uygulamalarını öğrenme ve geliştirme imkanı bulacaklarını vurguluyor. Üniversiteden yeni mezun olan veya kariyer değişikliği yaparak ERP alanında yetkinlik kazanmak isteyen kişiler için de programın avantajlı olduğunu söyleyen Gürsoy, “Programa katılan kişinin ERP konusunda bir bilgisi olmasa dahi yönetim dersleri, ERP dersleri ve SAP tabanlı ERP uygulamalı eğitimleri ile bu alanda uzman olabilecek, hatta bir üst seviyeye çıkararak, bireysel SAP danışmanlığı yapabilecek düzeye de çıkarabilecek” diyor. Program, MBA derslerini ve SAP sertifikasyon eğitimlerini tek bir çatıda toplayarak, teori ile pratiği aynı potada eriten yapısıyla ayrıcalıklı bir program olma özelliği taşıyor.

  Kayıtların başladığı program 13 Şubat 2012’de başlayacak. Ayrıntılı bilgi sbe@kemerburgaz.edu.tr adresinden alınabilir.

  yazının tamamı: http://www.isteinsan.com.tr/isteinsan_gazete/80362.html

 4. CANIAS ile ERP'ye Giriş Eğitimi diyorki:

  “CANIAS ile ERP’ye Giriş Eğitimi” ile, ERP temel verilerinden başlayarak, üretimde hayati önem taşıyan ürün tasarımından üretim takibine, müşteri ilişkileri yönetiminden faturalandırmaya, proje yönetiminden insan kaynaklarına kadar tüm uygulamalar CANIAS ERP üzerinden katılımcılara sunulacaktır.

  21 yıldır ERP projeleri ve danışmanlık hizmetleri yürüten bir firma olarak, uzmanlığımızı ve deneyimlerimizi, elde ettiğimiz birikimlerle katılımcılarımız ile paylaşıyoruz.

  IAS’nin deneyimli Yazılım Satış Uzmanları tarafından verilecek olan eğitimde IAS hakkındaki kısa bilgilendirme sunumunun ardından ERP ve CANIAS ERP hakkında siz değerli katılımcılarımıza detaylı bilgiler aktarılacaktır.

  Sürekli hale getirmeyi hedeflediğimiz eğitime katılan tüm katılımcılara “Katılım Sertifikası” verilecektir.

  Belirli aralıklarla tekrarlanacak ve tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan bu eğitime, aşağıdaki formu doldurarak kayıt yaptırabilir ve ERP konusundaki bilgi birikiminizi daha da üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

  SON BAŞVURU: 05 Temmuz 2011 Salı günü

  http://www.ias.com.tr/services/education-canias-ile-erp-giris.html

  (Kontenjan 25 kişi ile sınırlıdır)

  Tarih:
  08 Temmuz 2011 Cuma

  Yer:
  İstanbul – EGS Business Park Blokları
  IAS Business Academy Eğitim Salonları
  http://www.ias.com.tr/enterprise/mapist.html

  Saat:
  14.00 – 17.00

 5. ERP'nin Ötesinde Ne Var? diyorki:

  ERP’nin tanımı değişiyor. Workcube Türkiye’yi ERP’nin Ötesine Taşıyor. Workcube’de ERP fonksiyonlarına %100 entegre biçimde yer alan CRM, İK, B2B, B2C, Proje yönetimi, Dijital Arşiv Yönetimi ve daha pek çok fonksiyon ile işletmenizin tüm birimlerinde başka bir yazılım kullanmanıza gerek kalmıyor.

  Üretim Planlama ve Üretim Yönetimi
  Finans, Muhasebe, Bütçe Yönetimi
  Potansiyelden Satış Sonrası Hizmetlere Müşteri Yaşam Döngüsü
  Fiyatlandırmadan Garantiye Ürün Yaşam Döngüsü
  Finans, Üretim, CRM, Dijital Arşiv Fonksiyonları ile %100 Entegre B2B, B2C
  Kurumsal Fiziki Varlıkların Yönetimi (IT Varlıkları, Motorlu Araçlar ve Tüm Fiziki Varlıklar)
  Kapsamlı İnsan Kaynakları Yönetimi
  Proje Yönetimi, Proje Altında Operasyon
  Satın Alma Yönetimi ve Kontratlar
  Lojistik ve Depo
  İletişim Araçları
  Kurumsal Intranet
  Analiz ve Raporlamalar ve Dahası…

  Hepsi bir arada Workcube ERP’de,

  Workcube ERP tamamen canlı demo ile bu seminerde

  Tarih: 8 Haziran 2011 – Çarşamba
  Saat: 14.00
  Yer: Workcube Seminer Salonu – Katip Salih Sokak No.24 Koşuyolu
  LCV: gulcinduran@workcube.com Tel: 0216 4283939

  Online Kayıt İçin

  8 Haziran 2011 Çarşamba Günü Sizi Workcube ERP Live Demo Show’a bekliyoruz.

 6. Üretimde Teknoloji ve İnovasyon diyorki:

  TÜBİTAK TÜSSİDE
  TÜBİTAK Başkanlığı’na bağlı bir enstitü olan TÜSSİDE (Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü) Yönetim Geliştirme alanında çalışmaktadır. Disiplinler arası çalışma yaklaşımı ve deneyimli uzman kadrosu ile TÜSSİDE, yönetim ve sosyal bilimler alanında çalışmalarını sürdürmektedir.
  135 kişilik yatılı eğitim kapasitesi ile TÜSSİDE, aşağıdaki uzmanlık alanlarıyla kurumlara özel eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.
  Bazı Eğitimlerimiz :
  Üretim Planlama ve Eğitim Programları: Genel Planlama & Çizelgeleme, Üretim Aktivite Kontrolü, Talep Planlama, Stok Yönetimi, Satış & Operasyon Planlama, Kapasite Planlama, Ana Üretim Çizelgeleme, Detay Çizelgeleme, Malzeme İhtiyaç Planlama

  İlker Güçlü
  Boğaziçi Üniversitesinde Doktora Eğitimine devam eden Güçlü, TÜSSİDE’de Üretim Planlama Eğitim Programlarında Üretim Planlama Danışmanı olarak bulunmaktadır.

  YALIN SOFTWARE
  2001 yılında kurulan Yalın Software, 8 ülkede 1.000’in üzerinde kullanıcısına ERP, MRP, Planlama, Otomasyon Çözümleri üretmektedir. 2008 yılından beri TÜBİTAK Destekli Akıllı Planlama ve Çizelgeleme Yazılımını geliştirmektedir. En yeni algortimaları kullanarak Yapay Zeka Algoritmaları ile bir ilke imza atmıştır. 2010 yılından bugüne EFQM Mükemmellik Modelini uygulayan ilk Yerli ERP yazılım firmasıdır.
  Bazı Ürünlerimiz :
  Kurumsal İş Sistemi Yazılımlarımız : IBS | Bütünleşik İş Sistemi (ERP), IPS | Akıllı Planlama ve Çizelgeleme, DAS | Veri Otomasyonu Sistemi, BIS | İş Zekası Sistemi, PSS | Satış Öncesi Sistemi

  Ertan YILMAZ
  Endüstri Mühendisi olan YILMAZ, 2001 yılında kurucusu ve halende Yönetici Ortak olarak çalışmalarını sürdürdüğü YALIN Software’de, 2008 den bugüne TUBITAK Destekli geliştirilen ERP, Akıllı Planlama ve Çizelgeleme Projelerinde Analist, Danışman ve Proje Yöneticiliği görevlerinde bulunmaktadır.

  ABC DANIŞMANLIK
  1996 yılında kurulmuştur. Firmamızdan eğitim ve/veya danışmanlık hizmetini alacak kurumsal müşterimizin, sektörlerinin ve ayrıca katılımcılarının özelliklerini dikkate alarak her eğitimi ihtiyaca göre tasarladığımız için eğitim içerikleri talep doğrultusunda değiştirilebilmekte, müşterimize özel programlar ve çözümler sunulabilmektedir. Eğitimlerimizde, teorik bilgilerin yanında bu bilgilerin pekiştirilmesine ve iş hayatına uygulanmasına yönelik interaktif oyunlar ve simulasyonlar da kullanılmaktadır.
  Bazı Eğitimlerimiz :
  Yaratıcılık ve Yenilikçilik (İnovasyon) Eğitimleri : Yaratıcı ve Yenilikçi Düşünme Teknikleri, Problem Çözme ve Karar Verme, Ortak Akıl Toplantıları Yönetimi, Tüketici ve Sektör Trendleri, Öneri Sistemi Geliştirilmesi ve İyileştirilmesi, Beyin Fırtınası Moderatörlüğü

  Arif Gökhan Rakıcı
  Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesi, AB Enstitüsü, AB Siyaseti ve Uluslararası İlişkilerinde 2004 yılında tamamladığından bugüne birçok yurtiçi ve yurtdışı eğitim projesi tasarlamış, hayata geçirmiş ve araştırma-geliştirme çalışmalarında bulunmuştur. Başta İnovasyon, Yaratıcı Düşünme ve Problem Çözme Teknikleri olmak üzere Takım Çalışması (Indoor-Outdoor) konularında da eğitimler vermekte, beyin fırtınası oturumları moderatörlüğü yapmakta ve toplumsal farkındalığı arttırıcı seminerler düzenlemekte, yazılar kaleme almaktadır.

Bir cevap yazın